مرغ و گوشت مجوز صادرات به روسیه را ندارند

هیات رئیسه جدید کمیسیون کشاورزی
۱۳۹۸-۰۱-۰۷
فرم مکاتبات تست
۱۳۹۸-۰۱-۰۷

مرغ و گوشت مجوز صادرات به روسیه را ندارند

مرغ و گوشت مجوز صادرات به روسیه را ندارند

با وجود تلاش های صورت گرفته مرغ، تخم مرغ و گوشت هنوز مجوز صادرات به روسیه را دریافت نکرده اند. این در حالی است که در پی پاک شدن ایران از هر نوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، صادرات تخم مرغ تا پایان هفته جاری از سر گرفته می شود.
حسین صفایی، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی در این رابطه گفت: در محصولات دامپروری هنوز گوشت، مرغ و تخم مرغ اجازه صادرات به روسیه پیدا نکرده اند و سازمان دامپزشکی در حال پیگیری است تا بتواند مجوز صادرات این محصولات را دریافت کند اما ماهی، میگو و لبنیات آن هم برای برخی شرکت های تولید کننده مجوزهای لازم برای صادرات به این کشور را دریافت کرده اند.
به گفته وی مابقی محصولات غذایی برای صادرات به روسیه مشکلی ندارند و تجار می توانند به شرکت ایرانی مشاوره ای زال مراجعه کنند تا در این نمایشگاه حضور داشته باشند و بتوانند تولیدات خود را در بازار روسیه عرضه کنند. این در حالی است که سید فرزاد طلا کش با بیان اینکه نبود بیماری آنفلوآنزا به سازمان جهانی بهداشت دام اعلام شده است، اظهار داشت: تمامی ادارات و مراکز عمومی کشور عراق برای چند روز به دلیل گرمای شدید تعطیل است بنابراین در حال حاضر مشکلی از سوی ایران وجود ندارد و تنها مسئله تعطیلی ادارات عراق است.
منبع: روزنامه جهان صنعت- 1394/5/11

1 Comment

  1. ویدائو گفت:

    عالییییییییییییییییی